301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
13 Şubat 2021 - Cumartesi 12:17 Bu yazı 249 kez okundu
 
Vahap SEÇER ve CHP’ye ZARAR VEREN AKIL HANGİ BEYNİN ÜRÜNÜ? !!!
 
 

       Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde alınan Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanma kararı Vahap SEÇER ve Cumhuriyet Halk Partisine büyük zarar verdi. Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Nisan 2020’de başlayan Ağustos 2020’de uzatılan, daha sonra belediyelerin de başvuru yapması hakkı verilen kararnamede son tarih 28 Şubat 2021. Fakat Mersin Büyükşehir Belediyesinde hangi aciz akıl, hangi sivri zekâ, iyi bir iş başaracağını zanneden hangi beyin veya beyinler var ise giriştikleri bu yanlış işin içinde gün geçtikçe boğulmaya başladılar. Bu yazıyı bir haftadır yazdığım halde yayınlamak için bir mesai haftasının daha bitmesini bekledim. Çünkü kararla ilgili başvuru, gelir-gider denetimi ve onay verip vermeme yetkisi İŞKUR’a ait. İŞKUR MÜFETTİŞLERİ bugün 12 Şubat 2021 tarihiyle henüz bir karara varmadılar. Alınan kararın bozulmasıyla ilgili beklenti olduğu için sonucu da yazma gayreti gösterdiğimden 12 Şubat 2021 mesai sonu itibariyle müfettişlerden henüz bir karar yok, onay verip vermeme denetimi devam ediyor. 

       Kısa Çalışma Ödeneği Pandemiden dolayı kısıtlanmış işyerleri için, özel sektörlerde çalışan işçilerin ve işverenlerin faydasına olsun diye çıkarıldı. Örneğin bir işçi alacağı maaşın yarısını alacak ama çalışmayacaktı. 1 ay ile en fazla 3 ay kısa çalışma ödeneğine işçi ismi eklenebiliyor. Bir işçi 3 aydan fazla kısa çalışma ödeneğine dâhil edilemiyor, uzatılmış aylar hariç. MUHALEFET Partilerinin, Hükümetin işçiye ve işverene destek vermediğini savunan politikaları olduğu halde; CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesinin PARTİ POLİTİKASINA AYKIRI davrandığı bu karar belediyede çalışan hangi beynin çürük ürünüdür?

       MERSİN Büyükşehir Belediyesinde; Kısa Çalışma Ödeneği Kararnamesinin uygulamada bitmesine SON 28 gün kala (Şubat ayı 28 çekiyor) 31 Ocak 2021’de kararnameden dolayı 1200 İşçi üzerinden devlet maaş ödesin diye sadece 1 AY yararlanmayı düşünen akıl, hangi HASTA AKILA ait?

       MERSİN Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 31 Ocak 2021’de İŞKUR’A verilen listelerden dolayı tartışmalar çıktığı halde ve bu hafta başı belediyenin İMAR Birimindeki 400 işçiye İŞKUR bu karardan dolayı RED verdiği halde, izinde olan işçileri aynı karara dâhil eden sivri zekâ kime ait?

      MERSİN’İN İlçelerinden Cumhur İTTİFAKI Belediyeleri olan Akdeniz ve Toroslar Belediyesi kararname çıktığında İŞKUR’A başvurup daha sonra iptal ettikleri halde MİLLET İTTİFAKININ EN BÜYÜK ORTAĞI OLAN CHP’Lİ Büyükşehir Belediyesini böylesine yanlış bir karara sürükleyen, iyi bir iş yaptığını zanneden hastalıklı beyin kim?

       MERSİN Büyükşehir Belediyesi ANA Muhalefetin CHP’li Belediyesi olduğu halde, işçileri kısa çalışma ödeneğine dâhil edip, maaşlarını devletin ödemesini nasıl bekliyor? Devlet sadece 15 günlük maaşı ödüyor. Örneğin 3000 TL maaş alan bir işçi kısa çalışma ödeneğine dâhil edilirse 1.500 TL maaş alarak işe gitmeyecek. 

       MERSİN gibi Büyükşehir statüsünde olan SAYGIN CHP Belediyesinde; izinde olan işçileri ve dış birimlerden gelen işçileri KAFADAN kısa çalışma ödeneği listesine belli bir sayıya ulaşma ACİZLİĞİYLE kimler ekliyor? Böylesine ucuz akıllı daire başkanları CHP’li belediyelerinde nasıl olur? !!!

       Muhalefetin Parti Politikalarına aykırı olan bu akılı Vahap SEÇER’e hangi AKILSIZ AKILI verdi?

       Muhalefet Belediyeleri asgari ücreti 3.500 TL miktarına yükseltirken böyle ekonomik zorluklar zamanında kararnamenin bitmesine son 1 ay kala Vahap SEÇER’İ kamuoyunda küçük düşürüp ve CHP’de türlü tartışmaların ortasına hangi akıl attı?

       MERSİN BÜYÜKŞEHİR Belediyesinde Alınan Yanlış Karar Yüzünden Çıkan BÜYÜK Olaylar! 

       MERSİN Büyükşehir Belediyesi; bünyesindeki farklı birimlerden 400 işçi, İMAR biriminden 400 işçi ve MESKİ’de 400 işçi ile birlikte toplam 1200 civarı işçiyi KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNE dâhil edince, daha önce İtfaiye bünyesindeki bir işçinin işten çıkarılması ortalığı karıştırdı. Ardı ardına alınan bu yanlış kararları hangi İKİYÜZLÜ DÜŞMAN ŞEYTAN AKIL ayarladı? 

       İTFAİYE bünyesinde işten çıkarılan işçi İNSANLIĞA SIĞMAYAN, AFFEDİLEMEYECEK bir davranışla Mersin Büyükşehir Başkanlık binası olan TAŞ BİNAYA patlayıcı atarak yangın çıkardı. Yangın insanlara zarar verebilir can alabilirdi. Böyle insanlık dışı bir olayı sergileyen işçinin bağlı bulunduğu birim yetkilileri yeniden gözden geçirilmelidir. Bu tür haddini bilmez hareketlerde ve küfürlerde bulunan işçileri belediyede barındıran, önceden tedbir alamayan daire başkanlarına neden gereken yapılmıyor?

 

       Ardından kısa çalışma ödeneğine yazılan 1200 işçi çevresi ve halk arasında kısa çalışma ödeneğine ayrılan işçilerin de işten çıkarılacağı söylentisi yayıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap SEÇER, bu hafta son yaptığı meclis toplantısında “işten çıkarılma olmayacak” dedi. Peki, neden işçilerin İDARİ İZİNLİ SAYILIP SAYILMAYACAKLARI hakkında bir bilgi vermedi? Kararı kimler düşünüp aldırdıysa eksik bilgi aktarılıyor. Çünkü İŞKUR Müfettişleri tıpkı İmar Birimindeki 400 işçi için RED verdiği takdirde, geriye kalan 800 işçi için de RED kararı verirse hepsi İDARİ İZİNLİ sayılıp maaşlarını alacaklar. Vahap SEÇER’e ve CHP’ye zarar veren, belediyede hangi parti kazanırsa kazansın kendi koltuklarını korumaktan başka bir şey düşünmeyen beyinler; Başkana nerede hangi tepkiye karşı ne söyleyeceğiyle ilgili izlenimlerini aktarmıyorlar ve halkı bilinçlendirmek konusunda da EKSİK BİLGİ vermesini sağlıyorlar. Böylece eleştiriler, tepkiler ve söylentilerin sonu gelmiyor…

       MERSİN Büyükşehir Belediyesinde bildiğim en etkili Daire Başkanları EMNİYET Mensubu kökenli. Üstelik İtfaiye Daire Başkanı ve Genel Sekreter de Emniyetten emekli. Böyle olduğu halde hala bu tür saldırılar nasıl olabiliyor? MHP kökenli müdürlerle çalışan daire başkanları müdürleri işten çıkarmıyorlar da işçileri neden işten çıkarıyorlar? İşçileri neden psikolojik baskı altında bırakıyorlar? Emniyet mensubu kökenli daire başkanlarının neredeyse tamamı birimlerinde çalışan işçilerinin huzurunu sağlayamadılar ve başarılı işler yapamadılar. Hepsinin bünyesindeki birimlerde olayların, tartışmaların ve işçi sıkıntılarının sonu gelmiyor…

       SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER!

       Eğer yerel seçimler oluyorsa kazanan partinin emekçileri ve destekçileri belediyede çalışır. Aksi olacaksa o halde yerel seçimler yapılmasın, belediye kadrolarını da devlet atasın. 1 Nisan 2019’dan itibaren seçim biter bitmez yoksul İŞÇİLER İŞTEN ÇIKARILACAĞINA, Mersin Büyükşehir Belediyesindeki işi hak etmeyen MHP’li Müdürler, emekliliğini doldurdukları ve çocuklarını okuttukları halde maaşa doymayan Macit ÖZCAN dönemi işe alınıp oturdukları yerde 8-9 BİN maaş alanlar ve yetkisi yüksek ZENGİN kişiler işten çıkarılsaydı bugün bu olaylar olmazdı. Olması gereken yerel seçimin doğasında olan KIYIM zamanında yapılacaktı, sonradan yapılan işin içine her şey bulaşır. CHP’li işçilerin MHP’li müdürlerden EMİR aldıkları birimlerde, MHP’li müdürlerin ikili oynadıkları işlerde ne daire başkanlarının huzuru olur ne de bu kirli işlerin sonu gelir... Seçimlerin doğasına aykırı olan bu durum asla toplumda kabul edilemez ve olayların telafisi olamaz. 

       Siyasette de biraz gurur olur! Makamların ONURU olur! Madem seçim kaybettiniz onurunuzla işten ayrılın. YOKSUL İşçiler edebiyle hangi parti belediyede ise evine ekmek götürmek için UYUMLU çalışsın ama MAKAMLAR ve MÜDÜRLÜKLER kazanan partinin ekiplerinden oluşmalıdır. Halkın belli bir kesiminden belli partiye yıllarca oy isteyip, ardından partisi seçim kaybedince hala maddi durumu iyi olduğu halde mevkileri bırakmayanların toplumda değeri kalmaz. Bulundukları mevkilere ve bağlı bulundukları birimlere zarar verirler. Siyaset İKİLİK götürmez, mutlaka ortaya her şey dökülür…

 

       MERSİN’de İyi Parti İTTİFAKINDAN söz ediliyor. Ve ne zaman Mersin Büyükşehirde işçi çıkarma söylentileri gündeme gelse İyi Parti yetkilileri Ankara’dan Büyükşehire geliyor! Büyükşehirde eskiden çalışanlar işe alındığında İyi Parti adında bir parti yoktu! 31 Mart MERSİN Yerel Seçimlerinde İYİ Parti ile CHP İttifak YAP MA MIŞ TIR! 24 Haziran Genel Seçimlerinde İyi Parti Mersin genelinde 121 Bin oy aldı. O zaman belediyenin başında MHP’den seçim kazanan Burhanettin KOCAMAZ vardı. Genel seçimlerden 9 ay sonra yapılan 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Mersin’de 127 Bin oy aldı.Artan oylar sadece 7 BİN’dir. Bu oylar Tarsus ve Büyükşehire verilen 7 BİN oydur. Belediyede önceden işe başlayıp görevlerde olanlar zaten Burhanettin KOCAMAZ dönemi müdürlüklere oturmuş ve çoğunluğu devlet memuru yapılmıştır. Daha hangi ittifaktan bahsediliyor? İyi partili diyerek yüz verdiğiniz müdürler yarın MHP’ kazansa yine MHP’li olur. Belli bir siyasi partiden seçilen başkan seçildiği siyasi partinin emekçileriyle ekip kurmazsa, partinin ilkelerine uygun kararlar almazsa bugün TAŞ BİNAYA yapılan saldırı yarın kendisine yapılır! Bugün MHP’li müdürlere CHP’li parti emekçilerini EZDİREN, KÜFÜRLER ETTİTEN zihniyeti yarın bağlı bulunduğu örgüt te dışlar, emekçisi de dışlar…

       MERSİN Büyükşehir Belediyesinde alınan ve uygulanan yanlış kararlar Vahap SEÇER’e ve CHP’ye büyük zararlar veriyor. Yapılan güzel ve faydalı işler konuşulacağına yanlış işler konuşuluyor. Seçim bittiğinden beri ilk kez büyükşehirle ilgili yazı yazdım. Çünkü yanlışları ve yanlış insanlarla yürütülmeye çalışılan durumları üzüntüyle izliyorum. Diliyorum ki, Vahap SEÇER CHP Politikalarına ve parti geçmişine uygun yeni bir ekip kurarak, EMNİYETTEN ve DİSİPLİN SOPASINDAN faydalanmaktan uzak durup, HALKÇILIK ANLAYIŞINDA daha SICAKKANLI ekiplerle başarılara imza atar ve yanlışlardan erken döner. Bir daha saldırı olmaması için; seçim kazanan örgütün temsilcilerinin etkin olması ve herkesin haddini bilerek çalışacağı GEÇMİŞİ TEMİZ BİRİMLERİN en kısa zamanda kurulması gerekir. Mersin Büyükşehirde siyasi parti ayırt etmeksizin çalışan kimseyle uğraşmayan İŞÇİ statüsündeki her ahlaklı işçiye sağlık diliyorum. Başka partiler zamanı seçilmiş, emekli olmuş veya emekliliği geldiği halde çalışmaya devam edenleri KINIYORUM! 

       MERSİN Büyükşehir Belediyesinde Vahap SEÇER’in ve CHP’nin hanesine başarılar yazabilecek ekipleri ve yarınları görmek umuduyla saygılar…

 

 

 
Etiketler: Vahap, SEÇER, ve, CHP’ye, ZARAR, VEREN, AKIL, HANGİ, BEYNİN, ÜRÜNÜ?, !!!, ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Mersin
Çok Bulutlu
Güncelleme: 11.04.2021
Bugün
- 16°
Pazartesi
10° - 18°
Salı
12° - 19°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Mersin

Güncelleme: 11.04.2021
İmsak
04:44
Sabah
06:08
Öğle
12:48
İkindi
16:25
Akşam
19:18
Yatsı
20:36
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı